Elzas pieredze "Learning to pay it forward"


Nedēļas apmācības Tallinā par “peer education” ir noslēgušās. Un vēl joprojām atbilde uz to, kas līdz galam ir “peer education” nav noskaidrota. Kas varētu būt  vienaudžu izglītība, bet drīzāk ir līdzīgo izglītošana, kas nozīmē, ka atliek tikai atrast kaut ko kopīgu un justies vienlīdzīgiem.

Bet patiesībā tas viss sākās ar pārsteigumu Rīgas autoostā par to, ka ir tādi autobusi ar kuriem tu vēlētos braukt un braukt. Kurš būtu iedomājies, ka 5 stundu ilgais ceļš var būt tik patīkams? Ka autobusā vari sajusties kā princese?

Izkāpjot no autobusa, ienirstot mūžīgi vējainās Tallinas, ne pārāk lielajā burzmā, ļoti viegli ir atrast sabiedrisko transportu un arī ļoti viegli to ir saprast (ja tev ir lapiņa ar visām norādēm), bet grūtu šo sabiedriskā transporta ceļu padara tas, ka vēl joprojām man nav ne jausmas, kur var iegādāties biļetes. Šeit jau apguvām pirmo mācību – ticket face. Kas lieliski noderēja visas nedēļas garumā.

Hoteli atradām ātri un gandrīz paspējām iekārtoties, kad sākās vakara iepazīšanās. Protams, pirmais vakars ļoti mierīgs, komandas saliedēšana un neveiklie brīži, kad saproti, ka vienīgais vārds, ko varbūt zini ir tevis paša, bet arī tas liek šaubīties, kad kāds vēlas tevi pasaukt. Tomēr viss beidzas mierīgi un pirmās vakariņas jau ir pavisam jaukas, tomēr, tas ko var novērot ir veģetāriešu un vegānu skaita pieaugums, jo puse no dalībniekiem ietilpa šajās kategorijās. Visi nedaudz noguruši un nedaudz apmulsuši laicīgi devās gulēt savās mīkstajās Oru hotel gultās.

Otrā bija pavisam kas cits kā pirmā, pilna ar jauniem iespaidiem, zināšanām un vārdiem. Vēl nedaudz komandas saliedēšanas spēles, iepazīšanas ar citu organizācijām, kur, starp citu, citi bija sajūsmā par NEXT un, protams, arī par IDEA House. Dažādas diskusijas par to kā izpaužas mācīšanās darot, kāds ir labākais sadarbības veids un vēl, un vēl, un vēl daudz jaunas informācijas. Vakars noslēdzās ar kultūras vakaru, kuru noslēdza viesnīcas administrācija, jo virs mūsu telpas gulošie cīnītāji bija sākuši sūdzēties, un kurš gan grib sadusmot viņus?

Nākamajās dienās notika vairāk praktiska darbošanās ar zīmēšanu, līmēšanu, video filmēšanu, iejušanos lomās kā būt vadītājam un kā dalībniekam, projektu rakstīšanu, plānošanu un galu galā arī realizēšanu. Iemācījos daudz dažādas lietas, kuras tagad liekas tik vienkāršas, pašsaprotamas un interesantas. Jauna pieredze un zināšanas, kuras izmantot turpmāk, jauni draugi un kontakti citiem projektiem.

Atvadīšanās bija ļoti grūta, bet sirsnīga, apmācību noslēgums būs martā, Stokholmā, tā kā priecē domā, ka zini, kad satikšu visus vēlreiz! Un garais brauciens atpakaļ nebija tik briesmīgs, jo beidzot varēja ērti izgulēt zaudēto miegu.

Doma, ko paņēmu līdzi no Tallinas ir – Tu vēlies atbildes, bet man labāk patīk uzdot jautājumus.

Tāpēc mācēsim uzdot pareizos jautājumus!

zp8497586rq