Jaunieši iesaistās Aizputes tēla izveidē

Aizputes jauniešu IDEJU MĀJĀ tiek īstenots projekts „A”, kura galvenais mērķis ir – ar jauniešu acīm un darbiem iesaistīties novada tēla veidošanā un tūrisma veicināšanā.

Aizpute

Projekta galvenās aktivitātes veido 6 darbnīcas – kultūrvēsturiskais mantojums, foto, video, grafiskais dizains, praktiskais dizains un slēpņošana. Šo darbnīcu rezultātā jaunieši apskatīs Aizputes novadu, veidos interesantu faktu infografiku, radīs jaunu Aizputes logo, kurš aptvers tās vērtības, kuras pilsētā un novadā saredz jaunieši. Tiks veidots apģērbu dizains, radīti jauni slēpņi, veidota foto izstāde par Aizputi un radīti citi, praktiski pielietojami produkti.

Projekta aktivitātes tiek īstenotas jūlija un augusta mēnešos. Pirmā darbnīca norisinājās no 11. līdz 12.jūlijam, kad jaunieši, kopā ar Aizputes Tūrisma informācijas centra vadītāju – Signi Pucenu – viesojās vairākās Aizputes novada vietās, kur viņi uzzināja interesantus faktus par novadā esošajām kultūras vērtībām un dabas mantojumu.

Projekta dalībniece Helga Gansone par pirmo projekta „A” darbnīcu stāsta: „Ir interesanti paskatīties uz savu pilsētu, kas šķiet jau tik ierasta vieta, no cita skatpunkta. Noteikti centīšos piedalīties vairākās darbnīcās, jo tas ir noderīgs veids, kā kopā ar draugiem, padarīt ko labu savai pilsētai.”

Nākamās projekta „A” darbnīcas:

  • 16./17.jūlijs – video darbnīca, vadītājs – Nauris Zeltiņš
  • 23./24.jūlijs – grafiskā dizaina darbnīca, vadītāja – Marika Latsone
  • 1./2.augusts – praktiskā dizaina darbnīca, vadītāja – Gerda Zandersone

Projekta noslēgums plānots augusta beigās, kad IDEJU MĀJA kopā ar projektā iesaistītajiem jauniešiem organizēs „A” festivālu, kura laikā tiks prezentēti projektā radītie produkti un materiāli, piedāvātas dažādas radošās darbnīcas un muzikāli priekšnesumi, kā arī tiks vienkārši labi pavadīts laiks.

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Papildus informācija:

Paula Āboliņa-Ābola
Aizputes jauniešu IDEJU MĀJAS vadītāja
29453376
info[at]idejumaja.lv