Jaunieši un Saeimas deputāti tiksies līdzdalības seminārā “Man ir ko teikt!”

No 5. līdz 11. jūnijam Priekuļu novadā notiks biedrības “NEXT” projekta “Skaties tālāk!” jauniešu līdzdalības seminārs “Man ir ko teikt!”, kura laikā 30 jaunieši no dažādām Latvijas pašvaldībām izstrādās savus līdzdalības projektus un tiksies ar Saeimas deputātiem Jāni Dombravu, Daci Reiniku, Laimi Šāvēju, Lolitu Čigāni un Edvardu Smiltēnu.

Semināra laikā, izmantojot “Kafija ar politiķiem” diskusiju metodi, jaunieši un Saeimas deputāti runās par jauniešu līdzdalības iespējām sabiedrībā, kā arī pārspriedīs semināra dalībnieku izstrādātās līdzdalības idejas un projektus.

“Pats esmu jaunietis, man ir 22 gadi, tādēļ man ir svarīgi uzzināt citu jauniešu vēlmes un intereses, kuras būtu jāpārstāv Saeimā. Ceru, ka tikšanās laikā varēšu jauniešus iedvesmot ceļā uz saviem izvirzītajiem mērķiem,” par savu motivāciju dalībai pasākumā stāsta gados jaunākais 10. Saeimas deputāts Jānis Dombrava.

Saeimas deputāte Lolita Čigāne uzsver jauniešu līdzdalības nozīmīgumu: “Uzskatu, ka jauniešu līdzdalība ir ļoti svarīga un nozīmīga. Tas ir ne tikai katra deputāta, bet arī sabiedrības locekļa pienākums – veicināt jauniešu līdzdalību sabiedrības procesos. Šodienas jaunieši ir cilvēki, kas Latvijas valsti nesīs tālāk, tas ir ārkārtīgi būtiski un par to nedrīkst nedomāt.”

Semināra “Man ir ko teikt!” mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par līdzdalību un sniegt motivāciju aktīvi līdzdarboties sabiedrībā notiekošajos procesos. Semināra laikā jaunieši gūs ieskatu līdzdalības jautājumos, apzinās savas līdzdalības iespējas, apgūs darbu ar dažādām līdzdalības metodēm, kā arī izstrādās savus līdzdalības projektus kādā konkrētā jomā. Semināra programmā iekļautas arī apmācības video un foto veidošanai un mediju izmantošanai.

Seminārā piedalīsies jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem, pārstāvot Aizputes, Burtnieku, Grobiņas, Gulbenes, Jelgavas, Kocēnu, Līgatnes, Ogres, Pļaviņu, Priekuļu, Saldus, Talsu, Valkas un Vecumnieku novadus.

”Seminārs “Man ir ko teikt” jauniešiem no dažādām Latvijas vietām dod unikālu iespēju diskutēt ar Saeimas deputātiem, izklāstot savas līdzdalības idejas un projektus. Esmu pārliecināts, ka pēc semināra jaunieši būs motivēti aktīvi darboties un pozitīvi ietekmēt sev apkārt notiekošo,” uzsver projekta “Skaties tālāk!” vadītājs Vilis Brūveris.

Papildus informācija par projektu pieejama šeit