Kafija ar politiķiem Rēzeknē

Ceturtdien, 2011. gada 29.septembrīRēzeknes pilsētas domē notiks diskusiju pasākums „Kafija ar politiķiem”, kura ietvaros jaunieši tiksies ar politiķiem un lēmumu pieņēmējiem. Tikšanās laikā neformālā vidē tiks pārrunāti dažādi jauniešiem aktuāli jautājumi jauniešu iniciatīvas, nodarbinātība, sports un veselīgs dzīvesveids, iesaistīšanās pašvaldības lēmumu pieņemšanā un jaunatnes politikas stratēģijas izveidē. Diskusijā ar jauniešiem piedalīsies Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, kā arī citi deputāti. Diskusiju rīko Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvalde sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Jauniešu domi un biedrību “NEXT” projekta „Skaties tālāk!” ietvaros.

”Diskusijas mērķis ir sniegt iespēju jauniešiem un pašvaldības deputātiem satikties, lai nepiespiestā un brīvā gaisotnē pārrunātu jauniešiem nozīmīgus jautājumus. Diskusijas „Kafija ar politiķiem” ideja ir circusgold aizgūta no Zviedrijas pieredzes, kur šādas jauniešu un politiķu tikšanās notiek regulāri. Tas ir veids kā tuvināt jauniešus un pašvaldības politiķus, veicināt abpusēju dialogu un sadarbību,” informē projekta “Skaties tālāk!” vadītājs Vilis Brūveris.

Projektu „Skaties tālāk!” īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā un citām organizācijām un pašvaldībām Latvijā. Tā mērķis ir paaugstināt Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales reģionu bērnu un jauniešu līdzdalības prasmes, dodot iespēju iesaistīties lēmumu pieņemšanā un vietējās pašvaldības attīstībā. Projekta ietvaros notiks „Kafija ar politiķiem” pasākumi, kā arī citas aktivitātes, kuru laikā bērni un jaunieši tiksies ar politiķiem un iegūs prasmes un pieredzi par to, kā iesaistīties savā pilsētā un sabiedrībā notiekošajā.

Vairāk informācijas, kā arī fotogrāfijas un video par jau notikušajiem „Kafija ar politiķiem” pasākumiem pieejama internetā: www.draugiem.lv/kafijaarpolitikiem

Projektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no
circusgold.com Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātai Eiropas Savienībai. Vairāk informācijas www.swiss-contribution.lv un www.lsif.lv .

Papildus informācija:

Vilis Brūveris, biedrība “NEXT”, t.22382139, info(@)nextyouth.org

Iveta Balčūne, Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvalde, t. 28661618, iveta.balcune(@)rezekne.lv

zp8497586rq