Katoļu ielas svētki 09.08.

Piektdien, 9.augustā Aizputes pilsētas svētku ietvaros notiks jauniešu IDEJU MĀJAS organizētie Katoļu ielas svētki, kuros aicināts piedalīties ikviens aizputnieks un pilsētas viesis.

No plkst. 12.00 līdz 17.00 Katoļu ielā notiks karikatūru, fotografēšanās, vīna darīšanas, graffiti ielu mākslas, elektrovelo un praktisko lietu izgatavošanas darbnīcas.

Karikatūru zīmējumus Katoļu ielā piedāvās zīmēt karikatūru meistars Vilnis Bulavs, svētku apmekletājiem būs iespējanofotografēties uz senatnīgās Aizputes pastkartes fona, Aizputes vīndaris Mārtiņš Sants aicinās iesaistīties vīna darīšanas darbnīcā, būs iespēja veidot graffiti zīmējumus uz IDEJU MĀJAS sienas, jaunieši vadīs praktisku lietu izgatavošanas darbnīcas, savukārt “Blue Shock Bike” piedāvās iepazīt un izmēģināt elektrovelosipēdus.

Plkst. 17.00 uz IDEJU MĀJAS terases sāksies Katoļu ielas koncerts, kurā uzstāsies Maija Kaliņa, Zanda Štrausa, jauniešu grupa “Mākonis” un grupa “Krēsla”. Pēc koncerta būs iespēja piedalīties kopīgā muzicēšanā (Jam Session).

Katoļu ielas svētki Aizputē šogad notiek pirmo reizi. Katoļu iela ir vienīgā Aizputes gājēju iela, kā arī viena no senākajām un vēsturiskākajām ielām Aizputes pilsētā.

“Ar Katoļu ielas svētku organizēšanu, mēs vēlamies iedzīvināt Katoļu ielu un radīt gājēju ielām raksturīgo atmosfēru. Gribam parādīt aizputniekiem un pilsētas viesiem, ka tā var būt lieliska vieta svētku svinēšanai,” saka IDEJU MĀJAS mūzikas studijas vadītājs Nauris Zeltiņš.

Svētku idejas autori un galvenie organizatori ir jauniešu IDEJU MĀJA, kura Katoļu ielā darbojas kopš 2008.gada. Pasākums tiek veidots sadarbībā ar Aizputes novada domi, biedrību “SERDE” un Aizputes vīna darītavu “EKO vīns”. Katoļu ielas svētku organizēšanu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un piena pārstrādes uzņēmums ELPA.

Projekts “Katoļu ielas svētki” tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2013.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.