Konkursa “TU ESI LATVIJA” uzvarētāji

Ar apbalvošanu un uzvarētāju godināšanu 8.decembrī, noslēdzās biedrības „NEXT”, Izglītības un zinātnes ministrijas, protāla Draugiem.lv, radio Pieci.lv un Blue Shock Bike kopīgi rīkotais konkurss „TU ESI LATVIJA”, kurā gandrīz 800 konkursa dalībnieki bija iesnieguši stāstus, video un fotogrāfijas, atspoguļojot Latviju un piederību savai valstij.

„Mēs esam dzimuši dažādās pilsētās, katram ir savs stāsts, bet mēs visi kā viens veidojam savu Latviju. Laiks apzināties, ka mēs un mūsu darbi stiprina Latvijas nākotni. Latvija neveido mūs, bet mēs veidojam Latviju,” savā videostāstā par Latviju saka konkursa uzvarētājs 17 gadus vecais Oto Dreibants. Viņa iesūtītais videoklips žūrijas vērtējumā tika izvirzīts finālam un Draugiem.lv lietotāju balsojumā saņēmis visaugstāko novērtējumu – 683 „man patīk” sirsniņas.

Balsojumā no uzvarētāja tikai nedaudz atpalika Klintas Purples veidotais animētais video par dzīvi Latvijā un Toms Treimanis no Valmieras ar pašiņa bildi uz tumsā izgaismotas Latvijas kontūras. Visi konkursa darbi ir skatāmi interneta vietnē www.Draugiem.lv/TUESILV .

Konkursa galvenā balva ir Latvijā ražots “Blue Shock Bike” elektrovelosipēds, ko saņems uzvarētājs Oto Dreibants. Taču papildus katrā no kategorijām (video, foto, stāsts) tika piešķirtas arī trīs konkursa žūrijas simpātijas balvas, kuras saņēma Klinta Purple (video), Toms Ķeķis (foto) un Baiba Ignatjeva (stāsts). Viņi ieguva iespēju lietot “Blue Shock Bike” elektrovelospēdu viena mēneša garumā bez maksas.

Tāpat arī katrs konkursa dalībnieks dāvanā saņems “Blue Shock Bike” elektroveosipēda nomu vienu stundu bez maksas.

Konkursa uzvarētāju apbalvošanas FOTO.

Kampaņas „TU ESI LATVIJA” ietvaros jaunieši no visas Latvijas tika aicināti interneta vietnē www.Draugiem.lv/TUESILV iesūtīt savus stāstus, uzņemtās fotogrāfijas vai izveidotos videoklipus, kuros parādītu un stāstītu par savu Latviju, ko nozīmē Latvija un kāda tā ir. Kampaņas ietvaros sociālajos tīklos publicēti arī video, kuros sabiedrībā pazīstami cilvēki kā futbolists Māris Verpakovskis, mūziķis Emīls Balceris un žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne dalījušies savās pārdomās par Latviju un piederību savai valstij.

Kampaņa “TU ESI LATVIJA” tiek organizēta ar mērķi veicināt jauniešos piederības apziņu Latvijai un motivāciju aktīvi līdzdarboties sava novada, pilsētas un valsts dzīvē. Kampaņu “TU ESI LATVIJA” ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu organizē biedrība “NEXT”, sadarbībā ar portālu Draugiem.lv, radio Pieci.lv un Latvijas elektrovelosipēdu ražotāju “Blue Shock Bike”.