Saldējums ar lielajiem Kuldīgā

Ceturtdien, 2011. gada 27.oktobrī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā, notiks diskusijas pasākums „Saldējums ar lielajiem”, kurā 20 Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 5. klašu skolēni tiksies ar Kuldīgas novada domespriekšsēdētāju Ingu Bērziņu un domes deputātiem Aivaru Rudzrogu, Sigitu Vaivadi un Juri Štorhu. Diskusija “Saldējums ar lielajiem” tiek rīkotabiedrības NEXT projekta „Skaties tālāk!” ietvaros.

Pasākuma laikā bērni uzdos savus jautājumus deputātiem par darbu pašvaldībā, pilsētas infrastruktūras projektiem, nodarbinātību, sociālajiem jautājumiem, kā arī valstiska mēroga problēmām. Tikšanās mērķis ir nepiespiestā un draudzīgā gaisotnē iepazīstināt bērnus ar pašvaldības darbu un ļaut uzdot sev interesējošos jautājumus pašvaldības lēmumu pieņēmējiem.

”Ideja par to, ka bērni varētu tikties ar politiķiem neformālā vidē, ir aizgūta no Zviedrijas, kur šādas diskusijas ir devuši iespēju bērnus jau pamatskolas vecumā iepazīstināt ar pašvaldības deputātiem un viņu darbu. Ir svarīgi bērniem parādīt, ka pašvaldībā strādā cilvēki, ar kuriem var veidot sarunu, kuriem var uzdot jautājumus un nākotnē sadarboties, lai kopīgi veidotu labāku un draudzīgāku vietu dzīvošanai. Neiztrūkstoša tikšanās daļa ir saldējuma ēšana, jo tā ir lieta, kas garšo visiem,” stāsta projekta vadītājs Vilis Brūveris.

Diskusijas “Saldējums ar lielajiem” pirmajā reizē politiķi dodas pie bērniem, lai iepazītos un uzklausītu bērnu jautājumus, savukārt novembra beigās bērni dosies atbildes vizītē uz pilsētas domi, lai iepazītu politiķu darba vidi.

Projektu „Skaties tālāk!” īsteno biedrība NEXT sadarbībā ar citām organizācijām un pašvaldībām Latvijā. Projekta mērķis ir paaugstināt Latvijas reģionu bērnu un jauniešu līdzdalības prasmes, dodot iespēju iesaistīties lēmumu pieņemšanā un vietējās pašvaldības attīstībā. Projekta ietvaros notiek „Kafija ar politiķiem” un “Saldējums ar lielajiem” pasākumi, kā arī citas aktivitātes, kuru laikā bērni un jaunieši tiekas ar lēmumu pieņēmējiem un iegūst prasmes un pieredzi par to, kā iesaistīties savā pašvaldībā un sabiedrībā notiekošajā.

Papildus informācija par projektu pieejama biedrības NEXT mājas lapā: www.nextyouth.org . Fotogrāfijas un video par jau notikušajiem „Saldējums ar lielajiem” pasākumiem pieejamas Darugiem.lv lapā: http://www.draugiem.lv/saldejumsarlielajiem .

Projektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātai Eiropas Savienībai. Vairāk informācijas http://www.swiss-contribution.lv un http://www.lsif.lv .

Papildus informācija par pasākumu:
Vilis Brūveris, biedrība NEXT
tālr. 22382139

Ruta Orlova, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra direktore
tālr. 264647724