Līdzdalības konference noslēgusies!

2.decembrī 60 jauniešu, kā arī nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji tikās biedrības NEXT līdzdalības konferencē „MUMS IR KO TEIKT!”, kur dalījās ieredzē par bērnu un jauniešu līdzdalības metodēm un diskutēs par līdzdalības tendencēm un perspektīvām Latvijā. Biedrība NEXT saka lielu paldies visiem konferences dalībniekiem, ekspertiem un projekta partnereim par aktīvo dalību un ieguldījumu konferences un projekta norisē!

Konferencē uzstājās sabiedrībā pazīstami cilvēki – sociologs Sandris Mūriņš, žurnāliste Eva Ikstena, mūziķe Māra Upmane-Holšteine, Saeimas deputāte Lolita Čigāne un Draugiem.lv runas vīrs Jānis Palkavnieks. Runātāji dalījās pieredzē un idejās par jauniešu motivāciju līdzdarboties, līdzdalības un valsts saistību, līdzdalības redzamību publiskajā telpā, sociālo mediju izmantošanu līdzdalības projektos, kā arī pēdējā laikā labi zināmiem un redzamiem līdzdalības piemēriem Latvijā.

Pasākumā tika prezentēta projekta “Skaties tālāk!” ietvaros sagatvotā rokasgrāmata bērnu un jauniešu līdzdalības veicinātājiem “Mums ir ko teikt!”, kurā sniegts detalizēts līdzdalības metožu “Kafija ar politiķiem” un “Saldējums ar lielajiem” izklāsts, kā arī prakstiski padomi šo metožu izmantošanai. Katram konferences dalībniekam bija iespēja saņemt izdotās rokasgrāmatas eksemplāru. Ikvienam, kurš vēlas saņemt rokasgrāmatas “Mums ir ko teikt!” eksemplāru, ir iespēja sazināties ar biedrību NEXT, vai pārlūkot un lejuplādēt grāmatas elektronisko versiju šeit:

Bērnu un jauniešu līdzdalības metodes “Kafija ar politiķiem” un “Saldējums ar lielajiem” ir ieguvušas Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību. “Bērni un jaunieši ir šodienas un nākotnes sabiedrības veidotāji, tādēļ ir ļoti nozīmīgi veidot dialogu ar jauno paaudzi, uzklausīt viņus un iesaistīt lēmumu pieņemšanā. Diksuiju metodes “Saldējums ar lielajiem” un “Kafija ar politiķiem” ir lielisks veids, kā bērni un jaunieši var tikt sadzirdēti un iesaistīties sarunā ar lēmumu pieņēmējiem par aktuāliem jautājumiem”, uzsver Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Konferences noslēgumā norisinājās trīs darba grupas: “Kā runāt ar politiķiem?”, “Līdzdalība bez naudas?” un “Kā tikt sadzirdētam sociālajos medijos?”, kurās dalībnieki varēja gūt praktiskas iemaņas un kopā radīt idejas neformālu un mūsdienīgu līdzdalības metožu un pieeju izmantošanā.

Līdzdalības konference „Mums ir ko teikt!” norisinājas projekta “Skaties tālāk!” ietvaros, kuru finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātai Eiropas Savienībai. Vairāk informācijas http://www.swiss-contribution.lv un http://www.lsif.lv

zp8497586rq