Noslēdzies seminārs "Man ir ko teikt!"

Diskusija “Kafija ar politiķiem”, kurā 30 jaunieši no Latvijas reģioniem tikās ar Saeimas deputātiem Lolitu Čigāni, Laimi Šāvēju un Edvardu Smiltēnu, pārrunājot dažādus jauniešiem aktuālus jautājumus, veiksmīgi noslēgusi nedēļu ilgo biedrības “NEXT” līdzdalības semināru “Man ir ko teikt!”.Diskusijas “Kafija ar politiķiem” laikā tika pārrunāti jautājumi par jauniešu līdzdalību, jauniešu centru attīstību pašvaldībās, jauniešu iespējām sportā, kultūras pieprasījumu un piedāvājumu, kā arī sociālo pakalpojumu pieejamību.

“Strādājot Saeimā esmu sapratis, ka kontakts ar jauno paaudzi ir ļoti nozīmīgs. Tas ir jūsu iespēju laiks un jūs šo valsti veidosiet. Mans aicinājums ir aktīvi iesaistīties un sekot līdzi politikai,” diskusijas noslēgumā jauniešiem novēlēja Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

Semināra dalībniece no Saldus Elza Muraševa diskusiju vērtē kā ieguvumu abām pusēm: ““Kafija ar politiķiem” ir lieliska iespēja, kā veidot dialogu starp lēmumu pieņēmējiem un jauniešiem. Šajā diskusijā Saeimas deputāti atklāja, ka arī jauniešiem ir vērtīgas domas un idejas, savukārt jaunieši saprata, ka politiķi nav tik ļoti tāli un augsti kā reizēm šķiet, arī viņi ir tikai vienkārši cilvēki.”

Saeimas deputāts Laimis Šāvējs pēc diskusijas apliecināja jauniešu spēju paust savu viedokli: “Man vislielākais prieks ir par to, ka grupās bija ļoti vērtīgas debates. Sapratu, ka jūs interesējaties par apkārt notiekošo, jums ir izpratne par situāciju, jums ir viedoklis par to, ko jūs vēlaties.”

“Mums kā Saeimas deputātiem ir milzīga atbildība. Kad jūsu paaudze paņems valsti uz saviem pleciem, ir svarīgi, lai jums nebūtu jādzīvo ar aizvakardienas struktūru. Mums valsts ir jāveido, lai tā būtu šodienīga un ar skatu uz rītdienu,” uzrunā jauniešiem uzsvēra Saeimas deputāte Lolita Čigāne.

Semināra laikā jaunieši izstrādāja savas līdzdalības projektu idejas, apguva foto un video veidošanas prasmes, organizēja “Oligarhu kapu svētku” gājienu, kā arī sagatavoja piecus video stāstus par aktuālām sabiedrības problēmām, kuri tika izmantoti par pamatu Saeimas deputātu un semināra jauniešu diskusijai “Kafija ar politiķiem”. Dalībnieku veidotie video apskatāmi šeit.

Seminārs “Man ir ko teikt!” notika no 5.līdz 11.jūnijam biedrības “NEXT” projekta “Skaties tālāk!” ietvaros, un tajā piedalījās jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem, pārstāvot Aizputes, Burtnieku, Grobiņas, Gulbenes, Jelgavas, Kocēnu, Līgatnes, Ogres, Pļaviņu, Priekuļu, Saldus, Talsu, Valkas un Vecumnieku novadus. Projektu „Skaties tālāk!” īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Ogres jauniešu klubu “Projektu darbnīca”, jauniešu klubu “Dēms” un Aizputes novada domi. Papildus informācija par projektu pieejama šeit.

Projektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātai Eiropas Savienībai. Vairāk informācijas www.swiss-contribution.lv un www.lsif.lv .

zp8497586rq
zp8497586rq