Suntažos jaunieši tiksies ar Saeimas deputātiem un vietējiem lēmumu pieņēmējiem

8. aprīlī Suntažos notiks pasākums “Kafija ar politiķiem”, kura ietvaros jaunieši tiksies ar politiķiem Saeimas deputātiem Jāni Ādamsonu un Juri Silovu, kā arī ar vietējiem Suntažu lēmumu pieņēmējiem. Tikšanās laikā neformālā vidē tiks pārrunāti dažādi jauniešiem aktuāli jautājumi.Diskusijā piedalīsies jaunieši no Suntažiem un Madlienas.

“Kafija ar politiķiem” ir biedrības “NEXT” Latvijā adaptēta metode, neformāla dialoga veidošanai starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī jauniešu iesaistīšanai lēmumu pieņemšanas procesos, viedokļa paušanā un kopienas attīstībā.

“Kafija ar politiķiem” ir īpaši organizēta un sagatavota pēcpusdiena, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un vietējās pašvaldības pārstāvji vai pat Saeimas deputāti, kā tas būs Suntažos, lai pārrunātu kādu noteiktu tematu, uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām. Tā ir platforma neformālām sarunām patīkamā gaisotnē. Šīs metodes pirmsākumi meklējami Vestervikas (Västervik) pilsētā Zviedrijā.

Tikšanās ar politiķiem ir Suntažu jauniešu iniciatīva projekta “Skaties tālāk!” ietvaros, un kā atzīst Suntažu vidusskolas 9. klases skolniece Undīne Būmeistare: “Šāds pasākums dod mums vairāk cerību un iespēju, ka mēs paši varam uzlabot dzīvi Suntažos un politiķi ir gatavi mūs, jauniešus, uzklausīt un atbalstīt!”

Projektu “Skaties tālāk!” īstenoBiedrība “NEXT”, sadarbībā ar biedrību Ogres Jauniešu klubs “Projektu darbnīca“, biedrību Jauniešu klubs “Dēms”, Aizputes novada domi un Šveices biedrību “Pro Aizpute Society”. Tā mērķis ir paaugstināt Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionu bērnu un jauniešu līdzdalības prasmes, dodot iespēju iesaistīties lēmumu pieņemšanā un vietējās pašvaldības attīstībā. Projekta ietvaros notiks ne vien „Kafija ar politiķiem” pasākumi, bet arī citas aktivitātes, kuru laikā bērni un jaunieši tiksies ar politiķiem un iegūs prasmes, un pieredzi par to, kā iesaistīties savā pilsētā un sabiedrībā notiekošajā.

Projektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Vairāk informācijas http://www.swiss-contribution.lv un http://www.lsif.lv .

Vairāk par projektu iespējams lasīt Ogres Jauniešu kluba „Projektu darbnīca” mājaslapā http://www.zobrats.lv/, kā arī http://www.draugiem.lv/kafijaarpolitikiem .

Papildu informācija:
Renāte Mencendorfa,
OJK “Projektu darbnīca” viceprezidente,

e-pasts: r.mencendorfa@gmail.com