TUESI.LV video stāsts par dizaineri Lailu Uisku no Lejasciema

“Ja tev ir ideja galvā, atliek vien noticēt un to īstenot. Nav būtiski, vai es dzīvoju Parīzē, vai Londonā, vai arī šeit – tādā mazā ciematiņā kā Lejasciems,” saka dizainere Laila Uiska (29).

Laila atzīst, ka daudzi jaunieši dodas projām uz Rīgu, jo “viņiem liekas, ka šeit nav, ko darīt. Šeit ir tikai dārzs, veikals un tas ir arī viss.” Viņa mazliet padomā un piebilst: “Ja tu šeit paliec, tad tev ir jāsāk domāt, ko tu šeit darīsi.”

Laila sadarbībā ar citiem Lejasciema meistariem rada unikāla dizaina apavus un somiņas. Viņa mīl savu darbu un uzskata, ka talantam un lieliskām idejām ikviena vieta ir atbilstoša. “Mēs varam būt līdzvērtīgi lielajiem māksliniekiem, lielajiem dizaineriem un izveidot unikālu dizaina projektu,” pārliecināti saka jaunā māksliniece.

Tuvākā nākotnē Laila neplāno pārcelties. “Latvija – tās ir manas mājas. Tie ir mani divi dēli. Es gribu, lai viņi uzaug Latvijā. Lai viņi iemīl katru lauku, katru koku. Latvija tā esmu es pati,” saka Laila.

Video veidojuši biedrības “NEXT” pārstāvji Liene Zīlīte, Paula Āboliņa-Ābola, Nauris Zeltiņš un Vilis Brūveris.

Projektu “TU.ESI.LV” īsteno biedrība “NEXT”, biedrība “Projektu darbnīca kopienām”, biedrība “Dēms” un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, sadarbībā ar citām organizācijām un pašvaldībām Latvijā.

Projektu “TU.ESI.LV” finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Projektu “TU.ESI.LV” finansē EEZ finanšu instruments, Latvijas valsts un Aizputes novada dome. Vairāk informācijas www.sif.lv , www.eeagrants.lv , www.eeagrants.org un www.aizputesnovads.lv .